Najpopularniejsze rodzaje kasków rowerowych

W dzisiejszych czasach możemy wyróżnić 4 rodzaje kasków rowerowych, które dopasowane są do stylu jazdy rowerzysty. Największym zainteresowaniem cieszą się kaski rowerowe MTB, które przeznaczone są głównie do jazdy sportowej na zwykłych rowerach górskich. Charakterystyczną cechą kasków MTB jest specjalny daszek mocowany z przodu, którego zadaniem jest ochranianie rowerzysty przed deszczem i słońcem. Kaski rowerowe MTB posiadają także bardzo wiele otworów wentylacyjnych, dzięki czemu głowa nie poci się aż tak mocno.

Kaski rowerowe szosowe i miejskie

Na półkach sklepowych spotkać można także kaski rowerowe szosowe, które są bardzo podobne do kasków MTB, ale niestety nie sprawdzą się najlepiej na trudniejszych i bardziej wymagających terenach. Kaski te jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są głównie do jazdy szosowej. W odróżnieniu od kasków MTB modele szosowe nie posiadają daszka z przodu. Kaski miejskie przeznaczone są z kolei do jazdy po mieście. Kaski tego typu bardzo często wyposażone są w dodatkowe elementy, których zadaniem jest zwiększenie widoczności (np. odblaski).

Kaski rowerowe typu orzeszek

Kaski typu orzeszek używane są powszechnie nie tyko przez rowerzystów, ale również przez rolkarzy i deskorolkarzy. Orzeszki wyróżniają się bardzo solidną konstrukcją, która pozbawiona jest otworów wentylacyjnych, dzięki czemu zdecydowanie lepiej ochraniają głowę. Można spotkać się także w nowoczesnymi kaskami rowerowymi full face, które przeznaczone są głównie dla rowerzystów jeżdżących w bardzo ekstremalnych warunkach. Z modeli tych korzystają na przykład zawodnicy downhillu.