Kurtka przeciwdeszczowa a parasol

Deszcz nie jest naszym ulubionym zjawiskiem atmosferycznym. Raczej bronimy się przed nim jak tylko możemy. Z tego właśnie powodu powstało wiele produktów przeciwdeszczowych, z których zwykle korzystamy. Przede wszystkim są to kurtka przeciwdeszczowa oraz parasol. Co wybrać i kiedy?

Kurtka przeciwdeszczowa na wycieczki
Kurtka przeciwdeszczowa jest absolutnie niezbędna na różnych wyjazdach. Jest ona przede wszystkim wygodna i nie zajmuje nam niepotrzebnie rąk, w porównaniu do parasola na przykład. Warto ją więc zabierać wszędzie tam, gdzie pogoda może nas zaskoczyć. Świetnie sprawdzi się ona podczas zwiedzania, spacerów po lesie oraz górskich wędrówek.

Parasol w mieście
Parasol przydaje się szczególnie w mieście, w sytuacji, gdy nie mamy zbyt zajętych rąk. Z parasolem pasuje iść zarówno do szkoły, pracy, jak i na randkę czy spotkania ze znajomymi. Ogromną zaletą parasola jest to, że pasuje on zarówno do bardziej sportowych, jak i eleganckich ubrań, czego niestety nie można powiedzieć o kurtce przeciwdeszczowej. Warto jednak pamiętać o tym, że szczególnie gdy chcemy wyglądać elegancko, na przykład podczas ważnych uroczystości czy imprez rodzinnych, powinniśmy wybierać jak najbardziej dopasowany do całej stylizacji parasol. Najbardziej uniwersalny będzie w tym przypadku czarny.

O wyborze parasola czy kurtki przeciwdeszczowej powinien jednak przede wszystkim zadecydować gust i osobiste upodobania. Z pewnością warto, by w garderobie znalazły się obydwie te rzeczy.