Jak dbać o zdrowie podczas treningu?

Regularne uprawianie sportu jest ważne dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Nie mniej jednak, jeśli uprawia się sport w sposób nieodpowiedzialny można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc. Trzeba między innymi zawsze pamiętać o tym, aby odpowiednio się ubrać przed rozpoczęciem treningu.

Jazda na rowerze
jeśli chodzi o rower, wydaje się, ze ubiór jest wyjątkowo ważny. Wynika to przede wszystkim z tego, że podczas jazdy wytwarza się duży pęd, który sprawia, że nawet w ciepły dzień można zmarznąć. Dlatego tez, warto zawsze mieć ubraną bluzę lub kamizelkę. Wydaje się, że kamizelka rowerowa jest o tyle dobrym rozwiązaniem, iż z racji nie posiadania rękawów nie hamuje ona ruchów rowerzysty. Innymi słowy nie utrudnia ona jazdy w żaden sposób, w przeciwieństwie do bluzy, która powoduje pewien dyskomfort.

Bezpieczeństwo po zmroku
Warto również pamiętać o tym, że zagrożeniem dla zdrowia rowerzysty mogą być inni uczestnicy ruchu. Chodzi tu zwłaszcza o jazdę wieczorem lub w nocy, kiedy na ulicy jest ciemno. W takiej sytuacji konieczne jest posiadanie odblasków i świateł, aby kierowcy samochodów zauważyli rowerzystę i mogli go ominąć. Wydaje się, że konieczne jest posiadanie odblasków na rowerze, ale również na ubraniu. Dlatego też, jeśli kupuje się kamizelkę rowerową, dobrze jeśli jest ona odblaskowa. Oczywiście istnieje również możliwość osobnego zakupienia odblasków i doczepienia ich do ubrań.

Jak ubrać się przed biegiem?
Jeśli chodzi o bieganie, wydaje się, że ubiór jest nieco łatwiejszy. W tym przypadku pełna swoboda rąk nie jest aż tak ważne, wiec można zamiast kamizelki wybrać bluzę. Ponadto ,wydaje się, że jednak kwestia odblasków również nie jest aż tak ważna. Zależy to jednak oczywiście od tego, gdzie się biega. Tym nie mniej mało kto decyduje się na trening przy ruchliwej drodze. Większość biegaczy preferuje trening w parku, czy też w jakimś innym miejscu oddalonym nieco od drogi.