Czym jest i gdzie stosować nano protector?

Najlepszym sposobem na utrzymanie czystości obuwia, nawet w ekstremalnych warunkach, jest wykorzystanie innowacyjnych metod, które nie pozwolą się im zabrudzić.

Nano protector

Jest to produkt, którym spryskuje się buty, w efekcie czego nie będą przywierały do nich żadne zabrudzenia i ciecze. Składa się on z miliardów mikro-cząsteczek, które po prostu nie pozwalają na to, by woda i inne rzeczy mogły bezpośrednio dotknąć pokrytego nimi materiału, czy tworzywa. Jest to możliwe dzięki działaniu odpychającemu wodę i oleje – cząsteczki układają się bowiem w mikro piramidki. Kiedy tej powierzchni dotyka woda (czy inne ciecze), to dosłownie spływa ona w dół, sprawiając, że but pozostaje czysty i suchy.
Buty czy materiały pokryte taką ochronną warstwą preparatu, wykazują 8-stopniowe (w skali Boscha) działanie hydrofobowe. Jak więc widać, skuteczność jest bardzo wysoka.

Nie tylko buty!

Użycie nano protectora nie musi ograniczać się jedynie do ochrony obuwia. Równie skuteczny jest na innych powierzchniach (które nie będą nadmiernie zginane), np. kurtkach, plecakach, czy czapkach z daszkiem. Powłoka ochronna na pewno ochroni te rzeczy od zamoczenia i różnorodnych zabrudzeń. Preparatem można spryskać też materiałowe meble ogrodowe, a nawet te stojące w naszych domach (np. kanapy). Będą wtedy bardziej odporne na zalania, które są nieuchronne np. we wszystkich domach, gdzie mieszkają małe dzieci.